Dunatáj Természet- és Környezetvédelmi Közalapítvány

Játék

jatek

Magunkról

Projektjeink

A Natura 2000 területhez tartozó és ex lege védett, 750 hektáros osztatlan közös tulajdonban lévő Böddi-széken a Dunatáj Természet- és Környezetvédelmi Közalapítvány közel 450 hektáros tulajdonrésszel rendelkezik, melyet természetkímélő, tájfenntartó legeltetéssel hasznosít.

 

1999 óta minden évben megrendezzük a Madarak és Fák Napja jeles napok a természetben eseménysorozathoz kapcsolódóan a Hauer Béla Természetismereti Emlékversenyt.    

 

Közalapítványunk 2001-ben létrehozott egy fedett madármegfigyelő tornyot valamint mesterséges odúk kerültek kihelyezésre. Kihelyezett odúink száma mára 300 db felett van, több odútelepet hoztunk létre a hartai Duna-parton, a dunatetétleni Böddi-széken és a környező településeken (Solton, Kalocsán, Szakmáron, Dunapatajon), melyek karbantartása és monitoringja folyamatos.

 

2002-ben megjelentettünk egy több oldalas színes kiadványt és egy leporelló formátumú szórólapot, továbbá kialakítottunk a madármegfigyelő torony tövében egy fedett pihenőhelyet-esőbeállót is.

 

A 2005. év során KÖVICE támogatásból a ,,Védett és fokozottan védett növény- és állatfajok védelme és élőhelymegőrzés a Natura 2000 alá tartozó Böddi-széken” címen indult a további tevékenységünket jelentősen megalapozó programunk, mely 2009-ben zárult. Az ADU-KÖVIZIG kivitelezésében helyreállítottuk az V. sz. csatorna töltését, felszámoltuk a vízjogi engedéllyel nem rendelkező átereszeket, területeket vásárolunk és felvettünk egy alkalmazottat.

 

A 2006. év során létrehoztuk a Széki lile tanösvényt a Dunatetétlen határában fekvő Natura 2000 hálózathoz tartozó Böddi-széken. Elkészül a 12 állomásos, 6 km hosszúságú tanösvényünk, megépítettünk egy hidat az V sz. csatornán, kihelyezésre került két ismertető tábla a madármegfigyelő toronyhoz is.

 

2006-2007-2008-as években pályázati támogatással, majd ezt követően minden évben önerőből végzünk  parlagfű-mentesítést Hartán és Dunatetétlenen a hartai Ráday Pál ÁMK-val és más hartai civil szervezetekkel együttműködésben. 

 

2007-ben a Böddi-széken található mesterséges halom, amelyet a köznyelv Ottó/Oltó-halom néven ismer és emleget, környezetrégészeti kutatása valósult meg, az előzetes tudományos közlés 2014-ben jelent meg.

 

2013.évben a ProVértes Közalapítvány koordinálásával részesei lehettünk Magyarország eddigi legnagyobb szabású természeti állapotfelmérésének. Egy Svájci Alapos program keretében felmérésre kerültek az ország helyi jelentőségű természetvédelmi területei. A Dunatáj Közalapítvány Bács-Kiskun megye 51 területén végzett felmérést és rögzítette a jelen állapotokat. A felmérések alapján térkép, kiadvány és kisfilm is készült.

 

2012. évben felkérés érkezett a KNPI-tól, hogy legyünk a partnerei a készülő nagyszabású LIFE+ projektjükben. A pályázati program támogatást nyert, megvalósítása 2013 év novemberében kezdődött, amiben a Közalapítvány is jelentős részt vállal. Megvalósítása jelenleg is folyik.

 

2017-ben kezdődött Határtalan Harta EFOP EFOP-1.3.5-16-2016-00265 pályázati azonosítójú megvalósítása, melyhez kapcsolódó tevékenységünket önálló honlap keretében, a www.hatartalanharta.hu oldalon mutatjuk be. 

 

2019-ben elindult eddigi tevékenységeinket integrálva erősítő GINOP-5.1.7-17-2018-00171 pályázat megvalósítása, fő célja a Közalapítvány társadalmi célú vállalkozási tevékenységének fejlesztése.

«Vissza

alert_bezar

Ajánlja a cikket ismerőseinek!

KÜLDÉS

alert_bezar

Gratulálunk
Sikeresen megoldottad a memória játékot!
Megadhatod a nevedet és felkerülsz az eredménytáblára.

Rendben

Újrakezd

A te időd:

alert_bezar