Játék
• a kedvezményezett neve:Dunatáj Természet- és Környezetvédelmi Közalapítvány
• a projekt címe: Határtalan Harta - Kézműves közösségpont és programsorozat
• a projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00265,
• a szerződött támogatás összege: 21 854 719 Ft,
• a támogatás mértéke %-ban : 100%
• a projekt várható befejezése: 2021. július 29.
Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével EFOP 3.1.5. Határtalan Harta Kézműves Közösségpont címmel indult 2017-es projekt keretében
A Határtalan Harta projekt ars poeticája
Általában minden településre jellemző, hogy az ott élők nehezebben veszik észre, tudatosítják saját értékeiket, és erősítik ezzel önazonosságtudatukat, mint a kívülről jövők, akiknek fontos, hogy megfejtsék a hartaiak titkát, és sokszor rácsodálkoznak arra. Ilyen szemmel nézve ma is még sok minden megkülönbözteti a települést a környező falvaktól, s ennek meghatározója az a közösség, mely itt él.
A Dunatáj Természet- és Környezetvédelmi Közalapítvány nagy vállalása volt, hogy 2015 tavaszán tavasszal meghirdette a Határtalan Harta - Az én örökségem című programot, pályázatot. Azóta számos megmozdulás igazolta, hogy eltökéltek vagyunk a program hosszútávú folytatásában.
A közösségi programszervezés záloga meglátásunk szerint az önkéntes szerepvállalás erősítése és kiterjesztése az adott közösségben. A folyamat korántsem egyirányú, hanem hol öngerjesztően burjánzó, hol csendes visszavonultságban, látszólag semmittevésben újrakalibrálódó folyamat. Hullámzó voltát erősítik a benne levő szereplők változásai, akár cserélődései, belső fejlődésük is. Programunk tapasztalatait gyakorlati példákon keresztül érdemes bemutatni, amivel talán mások számára is adaptálható ötleteket nyújthatunk, ezért hoztuk létre weboldalunkat.
Határtalan Harta programunk legfőbb hozadéka, hogy erős önkéntes bázisra számíthatunk a programszervezésben, ami abban is észrevehető, hogy egyre több hartai látogat túráinkra, egyéb programjainkra. Egy igazi cselekvő közösség formálódik azokból, akik számára fontosak a helyi értékek.
Az EFOP-1.3.5-16 - Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével program keretében egy olyan élményszerű tanulást, tájékozódást szolgáló nyitott rendszer kialakítását tűztük ki célul, mely interdiszciplináris alapokon törekszik a helyi értékekből eredő adottságok kihasználására, ezzel a hartai helyi igényekre, lehetőségekre reflektálva segíti egy nem formalizált kreatív kisközösség létrehozását (kiemelten bútorfestészet, tutyikészítés, egyéb kézműves termékek készítése hagyományainak felelevenítésén keresztül). Évi egy nagyrendezvényünk a Múzeumok Éjszakájának megrendezése Hartán, ezen túl előadásokat, kiállításokat is szervezünk.
Célunk, hogy generációk közötti párbeszéd jöjjön létre, kiérlelve a fiatalok egyéni örökségdefinícióját. Kreatív munkában kívánjuk megismertetni a részvevőket a helyi örökség elemeivel, miközben konkrét kézműves ismeretanyaggal is gazdagodnak. Lehetőséget kívánunk biztosítani az egyéni tehetséggondozásra, személyiségfejlesztésre, ösztönözni kívánjuk a résztvevők önálló feladatmegoldását.
Ajánlja a cikket ismerőseinek!
Gratulálunk
Sikeresen megoldottad a memória játékot!
Megadhatod a nevedet és felkerülsz az eredménytáblára.
A te időd: